Bilder Träfigurer Samer 1900-tal (3 st)
Tre stycken snidade träfigurer föreställande samer
Olika monogramsigneringar: AA och GW
Höjd: 11 - 15,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Wooden figures 20th century (3 pcs)
Three carved wooden figures representing the Sami
Various monogram signatures: AA & GW
Height: 11 - 15.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 4 timmar 52 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 4 timmar 53 minuter
Slutar om 4 timmar 54 minuter