Bilder Förtjänstnålar 18K Guld & Silver 1900-tal
Två nålar tillverkade av silver & 18K Guld varav en är besatt med en briljantslipad diamant.
Märkta: "Honestas Custodia Humanitas"
Stämplade.
Vikt nål i guld exklusive lås: 2,1 gram
Vikt nål i silver: 1,35 gram
Konditionsrapport: Inga anmärkningar.
Merit pins 18K Gold & Silver from the 20th century
Two pins made of silver & 18K Gold, one of which is set with a brilliant cut diamond.
Marked: "Honestas Custodia Humanitas"
Stamped.
Weight needle in gold excluding lock: 2.1 grams
Weight needle in silver: 1.35 grams
Condition report: No remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 3 timmar 39 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 3 timmar 39 minuter
Slutar om 3 timmar 41 minuter