Auktioner Skulpturer & Konsthantverk Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal (Tillskriven)

Bilder Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal (Tillskriven)

Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal (Tillskriven)

1600 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Tillverkad av läder, björk & renhorn.
Monogramsignerad.

Längd inklusive slida: 20 cm
Längd kniv: 16 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Sven-Erik Loodh Knife from the 20th century (Attributed)
Made of leather, birch & bone / horn.
Monogram signed.

Length including sheath: 20 cm
Knife length: 16 cm

Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 4 timmar 17 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 4 timmar 17 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 19 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 4 timmar 19 minuter