Bilder Sven-Erik Loodh Kniv 1900-tal (Tillskriven)
Tillverkad av läder, björk & renhorn.
Monogramsignerad.
Längd inklusive slida: 20 cm
Längd kniv: 16 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Sven-Erik Loodh Knife from the 20th century (Attributed)
Made of leather, birch & bone / horn.
Monogram signed.
Length including sheath: 20 cm
Knife length: 16 cm
Condition report: Minor age-based wear, No other remarks.
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 4 timmar 17 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 4 timmar 17 minuter
Slutar om 4 timmar 19 minuter