Bilder Reseikon Ryssland 1800-tal
Ikon tillverkad av mässing, emaljerad dekor samt handmålad dekor föreställande religiösa scener.
Troligtvis tillverkad under 1800-talet.
Höjd & bredd hopfälld: 8 x 7 cm
Bredd utfälld: 14,5 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage & märken, Inga övriga anmärkningar.
Travel icon Russia from the 19th century
Icon made of brass, enamelled decor and hand-painted decor representing religious scenes.
Probably made in the 19th century.
Height & width folded: 8 x 7 cm
Width unfolded: 14.5 cm
Condition report: Age-based wear & marks, No other remarks.
Värdering: 20 000 SEK
Högsta bud:Bud: 36 000 SEK
Dalarna
Slutar om 9 timmar 43 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 500 SEK
Dalarna
Slutar om 9 timmar 43 minuter
Slutar om 9 timmar 43 minuter