Bilder Kinesisk Tallrik Qianlong 1700-tal
Tallrik tillverkad i Kina med handmålad dekor föreställande en figurscen.
Troligtvis tillverkad under Qianlong, 1711-1799.
Ej stämplad
Diametermått: 24 cm
Konditionsrapport: Möjligtvis ett minimalt kantnagg eller tillverkningsdefekt, Inga övriga anmärkningar.
Chinese Plate Qianlong from the 18th century
Plate made in China with hand-painted decoration depicting a figure scene.
Probably made during the Qianlong period, 1711-1799.
Not stamped
Diameter measurement: 24 cm
Condition report: Possibly a minimal edge nick or manufacturing defect, No other remarks.
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 400 SEK
Slutar om 5 timmar 56 minuter
Slutar om 5 timmar 56 minuter