Bilder Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908
Tallrik tillverkad i Kina med handmålad dekor.
Troligtvis tillverkad under Guangxu 1875-1908, Qing dynastin
Diametermått: 23 cm
Konditionsrapport: Mindre ytlig spricka samt minimala nagg & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Chinese Plate Guangxu 1875-1908
Chinese plate with hand-painted decoration.
Probably made during Guangxu 1875-1908, Qing dynasty
Diameter measurement: 23 cm
Condition report: Minor superficial crack and minimal chip & age-based wear, No other remarks.
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 400 SEK
Slutar om 28 minuter