Auktioner Orientaliskt Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908

Bilder Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908

Kinesisk Tallrik Guangxu 1875-1908

600 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Tallrik tillverkad i Kina med handmålad dekor.
Troligtvis tillverkad under Guangxu 1875-1908, Qing dynastin

Diametermått: 23 cm

Konditionsrapport: Blekt dekor, Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Chinese Plate Guangxu 1875-1908
Plate made in China with hand-painted decor.
Probably made during Guangxu 1875-1908, Qing dynasty

Diameter measurement: 23 cm

Condition report: Faded decor, Age-based wear, No other remarks.

MOTORSÅG Homelite 150 (ej funktionstestad, inga garantier)

Värdering: -

Bud: 250 SEK

CYKEKLSTÄLL

Värdering: -

Bud: 325 SEK

KERAMIKTAVLOR Jie 3st. Minsta 14*17 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

ELEKTRISKA HANDVERKTYG/MASKINER

Värdering: -

Bud: 50 SEK