Bilder Golvlampa art deco 1930/40-tal
Troligen tillverkad av Böhlmarks lampfabrik
Stomme i patinerad mässing med justerbar arm och skärm i textil
Gjuten lampfot
Höjd: 149 cm
Konditionsrapport: Ej funktionstestad, mindre bruks, och åldersbaserat slitage, märken och repor, mindre stötskador på fot och stomme, inga övriga anmärkningar
Floor lamp art deco 1930s/40s
Probably manufactured by Böhlmark's lamp factory
Frame in patinated brass with adjustable arm and later textile screen
Molded lamp base
Height: 149 cm
Condition report: Not functionally tested, minor use, and age-based wear, marks and scratches, minor impact damage to foot and frame, no other remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 6 timmar 25 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 6 timmar 26 minuter
Slutar om 6 timmar 27 minuter