Bilder Kinesisk Vas Tongzhi Qing 1800-tal
Vas, Kina, tillverkad av porslin med handmålad dekor föreställande en figurscen. Stående på träsockel. Stämplad: Tongzhi, Sen Qing-Dynasti. Höjd exklusive sockel: 23,5 cm
Konditionsrapport: Hårspricka på undersidan, Inga övriga anmärkningar.
Chinese Vase Tongzhi Qing from the 19th century Vase, China, made of porcelain with hand-painted decoration representing a figure scene. Standing on wooden plinth. Stamped: Tongzhi, Late Qing Dynasty. Height excluding plinth: 23.5 cm Condition report: Hairline crack on the underside, No other remarks.
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 400 SEK
Slutar om 4 timmar 31 minuter
Slutar om 4 timmar 31 minuter