Bilder Reseur / Vagnsklocka Junghans Tyskland 1900-talets första hälft
Väckarklocka / reseur i mässing och glas med trippel urtavla, synligt utlopp och svänghandtag
Märkt: Junghans
Nyckel medföljer
Höjd: 15 cm
Bredd: 13 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, märken och repor, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar
Reseur / Carriage clock Junghans Germany, first half of the 20th century
Alarm clock / travel in brass and glass with triple dial, visible outlet and swing handle
Marked: Junghans
Key included
Height: 15 cm
Width: 13 cm
Condition report: Age-based wear, marks and scratches, not functionally tested, no other remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 7 timmar 29 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 7 timmar 29 minuter
Slutar om 7 timmar 31 minuter