Auktioner Keramik & Porslin Tedosor med Lock Porslin Dresden 1900-tal (2 st.)

Bilder Tedosor med Lock Porslin Dresden 1900-tal (2 st.)

Tedosor med Lock Porslin Dresden 1900-tal (2 st.)

950 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Ett par tedosor i porslin. Dekorerade med figurmotiv och detaljer i guld. Märkta: Dresden Höjd: 18 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Tea Jars with Lids Porcelain Dresden 20th Century (2 pcs) A pair of tea jars in porcelain. Decorated with figure motifs and gold detailing. Marked: Dresden Height: 18 cm Condition: Minor usage wear, minor age-based wear, no other remarks

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 timmar 29 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 7 timmar 29 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 timmar 31 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 timmar 31 minuter