Auktioner Keramik & Porslin Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)

Bilder Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)

Rörstrand Skålfat majolika omkring 1900 (2 st)

250 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Serveringsfat i tennglaserat stengods i form av blad med insekter, ödla och groda Märkt i godset: Rörstrand ZY / otydlig märkning Längd: 20-29 cm Konditionsrapport: Inga anmärkningar

Rörstrand majolica bowl dish 19th/20th century (2 pcs)

Serving dish in pewter-glazed stoneware in the form of leaves with insects, lizard and frog Marked in the goods: Rörstrand ZY / unclear marking Length: 20-29 cm Condition report: No remarks

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 timmar 29 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 7 timmar 29 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 timmar 31 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 timmar 31 minuter