Bilder Bengt Edenfalk 1924-2016 Vas "Thalatta" 1900-tal
Vas i vitt med abstrakt dekor.
Signerad: Edenfalk Bengt Thalatta
Höjd: 17,5 cm
Diameter: 15 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, inga övriga anmärkningar
Bengt Edenfalk 1924-2016 Vase "Thalatta" 20th Century
Vase with base in white with abstract decoration.
Signed: Edenfalk Bengt Thalatta
Height: 17,5 cm
Diameter: 15 cm
Condition report: Minor age-based wear and scratches, no other remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 4 timmar 42 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 4 timmar 42 minuter
Slutar om 4 timmar 44 minuter