Bilder Bertil Vallien Kosta Boda Skulptur Unik 1900-tal
Konstnär född: 1938
Skulptur av sandgjuten glasmassa i polykroma färger.
Monterad på ställning av metall.
Signerad: Kosta Boda 8BVAUN989/50 Unique samt B. Vallien
Totalhöjd:
Höjd glasskulptur: 30,5 cm.
Konditionsrapport: Inga anmärkningar.
Bertil Vallien Kosta Boda Sculpture Unique
Artist born: 1938
Sculpture of sand-cast glass mass in polychrome colours.
Mounted on a metal stand.
Signed: Kosta Boda 8BVAUN989/50 Unique and B. Vallien
Total height:
Height of glass sculpture: 30.5 cm.
Condition report: No remarks.
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 4 timmar 42 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 4 timmar 42 minuter
Slutar om 4 timmar 44 minuter