Bilder Lars Hellsten 1933-2022 Vas Orrefors Ariel 1988
Vas tillverkad i arielteknik av mörk och klar glasmassa. Limiterad upplaga.
Signerad: Orrefors Gallery -88 929420 Lars Hellsten 53-75
Höjd: 19 cm.
Konditionsrapport: Mindre åldersrelaterat slitage. Inga övriga anmärkningar.
Lars Hellsten Vase Orrefors Ariel 1988
Vase made in the Ariel technique from dark and clear glass mass. Limited edition.
Signed: Orrefors Gallery -88 929420 Lars Hellsten 53-75
Height: 19 cm.
Condition report: Minor age-related wear. No other remarks.
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK
Slutar om 3 timmar 39 minuter
Värdering: 800 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 3 timmar 39 minuter
Slutar om 3 timmar 41 minuter