Bilder Karin Olsson 1928-2006 Olja på Duk
"Storm"
Signerad: Karin Olsson
Daterad: 1972
Mått på duk: 100 x 81 cm
Mått med ram: 103 x 84 cm
Konditionsrapport: Mindre färgbortfall, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Karin Olsson 1928-2006 Oil on Canvas
"Storm"
Signed: Karin Olsson
Dated: 1972
Dimensions of canvas: 100 x 81 cm
Dimensions with frame: 103 x 84 cm
Condition report: Minor color losses, minor age-based wear, no other remarks
Slutar om 4 timmar 2 minuter