Bilder Mugg, flintgods, ''Baltiska utställningen i Malmö 1914'', Ögon-Cacao Mazetti.
Höjd: 11 cm.
Bruksskick. Spricka och krackelering (se bild).
Värdering: 50 SEK
Högsta bud:Bud: 350 SEK
Värdering: 50 SEK
Högsta bud:Bud: 400 SEK