Bilder VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Fäste av bronserat järn, kupor av glas, en ljuspunkt vardera, innerkupa av frostat glas, tot höjd ca 55, djup ca 50 cm
Proveniens Gävle Teater, armaturerna plockades ned under en renovering under 1980-talet
Värdering: 7 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 800 SEK
Slutar om 9 timmar 44 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Slutar om 9 timmar 46 minuter
Slutar om 9 timmar 48 minuter