Auktioner TPS, Japan, "Mechanical clown on roller skates" Model 5093, plåtleksak, 1950-tal

Bilder TPS, Japan, "Mechanical clown on roller skates" Model 5093, plåtleksak, 1950-tal

TPS, Japan, "Mechanical clown on roller skates" Model 5093, plåtleksak, 1950-tal

440 SEK

Värdering: - SEK

Originalkartong.
Litograferad plåt, nyckel finns.

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 6 timmar 37 minuter

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Slutar om 6 timmar 39 minuter

MATTA, Marocko, ca 282 x 206 cm

Värdering: 5 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 6 timmar 41 minuter

ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 6 timmar 43 minuter