Auktioner Keramik & Porslin Teservisdelar, 10 delar, flintgods, ''Bengali'', Rörstrand.

Bilder Teservisdelar, 10 delar, flintgods, ''Bengali'', Rörstrand.

Teservisdelar, 10 delar, flintgods, ''Bengali'', Rörstrand.

250 SEK

Värdering: 50 SEK

Två extra tefat medföljer.
Diam kopp: 10 cm.

Bruksskick. Krackelering förekommer, missfärgning (se bild).

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Matservisdelar, 33 delar, flintgods, "Burgund", Rörstrand.

Värdering: 50

Bud: 350 SEK

Skål, stengods, "Veckla", Stig Lindberg, Gustavsberg.

Värdering: 50

Bud: 400 SEK

Diverse glas, 10 delar, bl.a. Signe Persson Melin.

Värdering: 50

Bud: 125 SEK

Tallrikar och förrättstallrikar, 4+4 st, ironstone, Pagnossin, Treviso, Italien.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK