Auktioner H JANSSON, RÖLLAKAN, MATTA, 304x196, HANDVÄVD HEMSLÖJD, 1950/1960-TAL

Bilder H JANSSON, RÖLLAKAN, MATTA, 304x196, HANDVÄVD HEMSLÖJD, 1950/1960-TAL

H JANSSON, RÖLLAKAN, MATTA, 304x196, HANDVÄVD HEMSLÖJD, 1950/1960-TAL

8500 SEK

Värdering: 200 SEK

SÄLJAREN HAR KÖPT MATTAN DIREKT AV TILLKONSTNÄR, VÄVAREN H JANSSON
STOR MATTA MED TONER I GULT SAMT BRUNT
OSIGNERAD, 304 x 196 CM
FINT BRUKSKICK

Auktionskammaren Sydost AB

Flottiljvägen 24
392 41 Kalmar

info@auktionsydost.se
0721-654 654

HANDVÄVD MATTA, PAKISTAN, TONER I ROST/ROSA, BLÅTT

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

MASKINVÄVD MATTA, ROSA, BEIGE

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

37 LINNEHANDDUKAR

Värdering: 200

Bud: 350 SEK

315.000 KNUTAR, MATTA, ROYAL KHAN

Värdering: 200

Bud: 0 SEK