Bilder H JANSSON, RÖLLAKAN, MATTA, 304x196, HANDVÄVD HEMSLÖJD, 1950/1960-TAL
H JANSSON, RÖLLAKAN, MATTA, 304x196, HANDVÄVD HEMSLÖJD, 1950/1960-TAL
SÄLJAREN HAR KÖPT MATTAN DIREKT AV TILLKONSTNÄR, VÄVAREN H JANSSON
STOR MATTA MED TONER I GULT SAMT BRUNT
OSIGNERAD, 304 x 196 CM
FINT BRUKSKICK