Auktioner Belysning STORA VÄGGAPPLIKER, EMPIRSTIL, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT

Bilder STORA VÄGGAPPLIKER, EMPIRSTIL, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT

STORA VÄGGAPPLIKER, EMPIRSTIL, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT

600 SEK

Värdering: 200 SEK

HÖJD 56, BREDD 28 CM
ÅLDERSSLITAGE

Auktionskammaren Sydost AB

Flottiljvägen 24
392 41 Kalmar

info@auktionsydost.se
0721-654 654

VÄGGLJUSSTAKAR, LJUSSTAKAR, MÄSSING

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

KOLONNLJUSSTAKAR, tenn, 1 par, sengustavianska, 17/1800-tal, Sverige

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Slutar om 6 dagar

LJUSSTAKAR, ett par, tenn, Magnus Bergman (mästare i Malmö 1794-1809), stämplade S2=1800

Värdering: 100

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 6 dagar

LJUSSTAKAR, tenn, 3 st, 1800-tal, varav en av Nils Eric Justelius (mästare i Eksjö 1820-1866)

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar