Bilder CARL EINAR BORGSTRÖM, BOKSTÖD, YSTAD BRONS, SWEDISH GRACE, 1920/1930-TAL
PARET BOKSTÖD, MÄRKTA CEB YSTAD BRONS
CARL EINAR BORGSTRÖM (1914-1981)
GRÖNPATINERAD BRONS
LÄNGD 210mm, HÖJD 120mm, DJUP 90mm
BRUKSSKICK