Auktioner Glas ORREFORS LJUSLYKTOR

Bilder ORREFORS LJUSLYKTOR

ORREFORS LJUSLYKTOR

225 SEK

Värdering: - SEK

6 stycken, 4st "Kotte", 1st "Hallon" samt 1st "Snöboll", höjd 7-7,5 cm. (vån3)

Karlskoga Auktionsverk AB

Smalspåret 1
691 52 Karlskoga

info@karlskogaauktionsverk.se
0702-69 59 34 Patrik, 0703-74 84 87 Marina

SLAGBORD i ek, Marita Olsson, Arvika, H:72x 90x 38 och 2st slag 58cm

Värdering: -

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 22 minuter

SIDEBOARD Fredrik Kayser, Skeie & Co. Norheimsund, Norge, fanerat i teak, 1900-talets andra hälft. H:71x 107x 37cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Slutar om 24 minuter

SOFFA B:180cm & BORD i rotting, med glasskiva H:45x 95x 51cm

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 26 minuter

GOLVUR 1800 tal, urtavla Nils Jonson i Kisterud no 59. H:224x 42x 29cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 28 minuter