Bilder Uppläggningsfat Kina
Uppläggningsfat Kina
Qianlong 1736-1795, djupt, imaridekor med förgyllning, oktagonal form, 41x30,5 (två retuscherade lagningar brättet vid vänster övre hörn, smärre kantslitage)