Auktioner Orientaliskt Uppläggningsfat Kina

Bilder Uppläggningsfat Kina

Uppläggningsfat Kina

950 SEK

Värdering: 200 SEK

Qianlong 1736-1795, djupt, imaridekor med förgyllning, oktagonal form, 41x30,5 (två retuscherade lagningar brättet vid vänster övre hörn, smärre kantslitage)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89