Bilder Skål, Porslin, 12-kantig, Arabia Finland 1900-talets första hälft.
Skål, Porslin, 12-kantig, Arabia Finland 1900-talets första hälft.
Höjd 5,5cm,
Diameter 22,5cm,
Ålders relatera slitage men i bra skick.