Auktioner Belysning Taklampa i mässing med 6st ljuspunkter och kristallprismor, 1900-talet.

Bilder Taklampa i mässing med 6st ljuspunkter och kristallprismor, 1900-talet.

Taklampa i mässing med 6st ljuspunkter och kristallprismor, 1900-talet.

Värdering: 100 SEK

Höjd 60cm,
Diameter 64cm,
Bruksslitage men i bra skick.

Smålandsauktioner

Illervägen 4
352 45 Växjö

kontoret@smalandsauktioner.se
0470-57 13 88

BORDSLAMPA plåt & glas

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 33 minuter

TAKKRONA smide, Gnosjö

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 1 timme

TAKLAMPA /SKEPPSLAMPA glas & mässing

Värdering: 20

Bud: 125 SEK

Slutar om 1 timme 5 minuter

UTOMHUSBELYSNING, 1900/2000-tal.

Värdering: 20

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 timme 18 minuter