Auktioner Övrigt Bordskanoner, 4 st i brons, Svensk metallkonst AB, Karlskrona, 1900-tal.

Bilder Bordskanoner, 4 st i brons, Svensk metallkonst AB, Karlskrona, 1900-tal.

Bordskanoner, 4 st i brons, Svensk metallkonst AB, Karlskrona, 1900-tal.

425 SEK

Värdering: 100 SEK

Kanoner på trävagn.
Kanonernas längd 9 - 20 cm.
Totallängd 10 - 22 cm.

Åldersrelaterat slitage, men okej skick.
Ej funktionstestade.

Smålandsauktioner

Illervägen 4
352 45 Växjö

kontoret@smalandsauktioner.se
0470-57 13 88