Bilder Bordskanoner, 4 st i brons, Svensk metallkonst AB, Karlskrona, 1900-tal.
Bordskanoner, 4 st i brons, Svensk metallkonst AB, Karlskrona, 1900-tal.
Kanoner på trävagn.
Kanonernas längd 9 - 20 cm.
Totallängd 10 - 22 cm.
Åldersrelaterat slitage, men okej skick.
Ej funktionstestade.