Bilder Ernest Casini Italien skulptur
skulptur, tidigt 1900-tal , kvinna med drapering på molnformation och sol, alabaster, lös ursprunglig sockel med belysning, signerad, höjd 59 (65) (obetydlig lagning på solen, sockel med mindre naggar)
BERTIL VALLIEN, "Bagdad" figuriner, 2 st, glaserat stengods, undertill stämpelsignerade Gustavsberg Bagdad BW
Värdering: 100 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 5 dagar
Värdering: 100 SEK
Högsta bud:Bud: 700 SEK
Slutar om 5 dagar
Värdering: 100 SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Slutar om 5 dagar