Auktioner BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas

Bilder BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas

BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas

2 månader 8 dagar

2024-05-18 09:11

5200 SEK

Värdering: - SEK

Gustavsbergs studio, stengods, harpälsglasyr i blått och brunt, signerad med studiohanden, hö 24 cm

Kanonauktioner

Prästkragens väg 15
132 45 Saltsjö-Boo
Södermanland

info@kanonauktioner.se
Tel: 070-816 43 39

Auktion 27/7

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 4 timmar 26 minuter

ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 11 timmar 26 minuter

SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Slutar om 11 timmar 28 minuter

VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft

Värdering: 600

Bud: 350 SEK

Slutar om 11 timmar 30 minuter