Auktioner Övrigt Reklamskylt Husqvarna 1920/30-tal

Bilder Reklamskylt Husqvarna 1920/30-tal

Reklamskylt Husqvarna 1920/30-tal

1000 SEK

Värdering: 200 SEK

ljuslåda med fasad form för hörnplacering, med text "Sy på Husqvarna", litograferade glasskivor med motiv av kvinna och barn vid symaskin, tre dimensionell effekt, ornamenterad ram och silverbrons, höjd 47, bredd 31, djup 21 (senare ersatt elsladd)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

MARINA FÖREMÅL, BÅTVISSLA, VEGAMÖSSOR, MEDALJER, KOMPASS, MÄRKEN, DOSA, KNIVAR MM

Värdering: 200

Bud: 300 SEK

2 RESERVOARPENNOR OCH 2 SIGILLSTÄMPLAR

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

PLÅTBURKAR MED GLAS, 2 ST, 1900-TALETS FÖRSTA HÄLFT

Värdering: 200

Bud: 200 SEK

BRASSKÄRM SAMT GNISTSKYDD

Värdering: 200

Bud: 250 SEK