Bilder Silvermynt, samt mynt, 1700-tal
Silvermynt, 2 st 1-kronor 1948, 1960, 5 st 50-ören 1944-1956, 14 st 25-ören 1928-1961. 7 st 10-ören 1941-1960. Totalvikt 86,4 g.
Bruksslitage.
Slutar om 9 minuter
Slutar om 9 minuter
Slutar om 9 minuter