Auktioner HÄNGSKÅP, sannolikt Lima socken Dalarna

Bilder HÄNGSKÅP, sannolikt Lima socken Dalarna

HÄNGSKÅP, sannolikt Lima socken Dalarna

5 månader 13 dagar

2024-05-18 10:11

1400 SEK

Värdering: - SEK

Originalmålat och daterat 1860, höjd 71, 49 x 20 cm

Kanonauktioner

Prästkragens väg 15
132 45 Saltsjö-Boo
Södermanland

info@kanonauktioner.se
Tel: 070-816 43 39

EMMA SILVESTRIS, skål, lackerad metall, "Mediterraneo", Alessi, Italien, 2005

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 17 timmar 2 minuter

ARMBAND, 18k guld, Borgila Stockholm 1993, tot vikt ca 19,5 g

Värdering: 10 000

Bud: 11 000 SEK

Slutar om 17 timmar 4 minuter

KÉVORK ZABOUNIAN (född 1933), färglitografi, signerat och numrerat 162/165

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 17 timmar 6 minuter

AMI KATZ, vas/ljuslykta, glas och mässing, "Fanny", Klong, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 250 SEK

Slutar om 17 timmar 8 minuter