Auktioner Guld, Silver & Smycken Gräddkanna silver

Bilder Gräddkanna silver

Gräddkanna silver

200 SEK

Värdering: 200 SEK

Isac Ulric Dahlsson Stockholm 1799, gustaviansk, rektangulär gallerfot på kulfötter, kaskform, liv med medaljonger, uppsvängd hänkel och mynning med randdekor, invändig förgyllning, vikt 354 gram, höjd 19,5

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

ERIC LÖFMAN, ljusstakar, 1 par, MGAB, årsbokstav U9.

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 dagar

TORE ELDH, ljusstakar, 1 par, silver, årsbokstav T9

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Slutar om 6 dagar

LJUSSTAKAR, ett par, silver, 1900-tal,

Värdering: 100

Bud: 300 SEK

Slutar om 6 dagar

SILVER, 12 st skedar modell "Uppsala", samt en servettring

Värdering: 100

Bud: 300 SEK

Slutar om 6 dagar