Auktioner Guld, Silver & Smycken Grädd-/såskanna silver

Bilder Grädd-/såskanna silver

Grädd-/såskanna silver

Värdering: 200 SEK

Johan Malmstedt Göteborg 1796, gustaviansk, gallerfot på kulfötter, dekor av pärlstav, uppsvängd hänkel, invändig förgyllning, vikt 273 gram, höjd 14, bredd 16 (en kulfot något sned)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

ERIC LÖFMAN, ljusstakar, 1 par, MGAB, årsbokstav U9.

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Slutar om 5 dagar

TORE ELDH, ljusstakar, 1 par, silver, årsbokstav T9

Värdering: 100

Bud: 700 SEK

Slutar om 5 dagar

LJUSSTAKAR, ett par, silver, 1900-tal,

Värdering: 100

Bud: 300 SEK

Slutar om 5 dagar

SILVER, 12 st skedar modell "Uppsala", samt en servettring

Värdering: 100

Bud: 700 SEK

Slutar om 5 dagar