Bilder Karta 1600-tal
Gothia (Götaland), färglagd med akvarellfärger, vänster ovankant med svenska riksvapnet, motsatt hörn med dubbelsvansad lejon, senare ram och glas, 57x48, rammått 61x52
Värdering: 200 SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Värdering: 200 SEK
Högsta bud:Bud: 200 SEK