Auktioner Klockor & Ur Bordspendyl, förgylld brons och svart sten, 1800-tal.

Bilder Bordspendyl, förgylld brons och svart sten, 1800-tal.

Bordspendyl, förgylld brons och svart sten, 1800-tal.

1300 SEK

Värdering: 50 SEK

Urtavlan märkt J.B. Marchand Rue Richelieu, och med emaljerade tablettsiffror.
Nyckel medföljer.

Längd: 42 cm.
Bredd: 27 cm.
Höjd: 35 cm.
Figurin/skulptur höjd: 16,5 cm.

Ovandel med lagning. Stora delar av kröndekorationen saknas. Kvar finns endast en kvinnogestalt i förgylld gjutmetall, som medföljer.

Ystads Auktioner ansvarar ej för funktionen.

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Klockor, 5 st, Swatch/Vagary, 1900-tal.

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Slutar om 18 timmar 32 minuter

Bordsur Junghans, höjd 31 cm

Värdering: 50

Bud: 60 SEK

Slutar om 19 timmar 55 minuter

Väggur, trä, delvis bronserat, gustaviansk stil, urtavla märkt 1713

Värdering: 50

Bud: 150 SEK

Slutar om 21 timmar 10 minuter

11. VINTAGE Väggklocka i plast

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Stockholm

Slutar om 3 dagar