Auktioner Övrigt Leijona-aiheinen veistos, puuta

Bilder Leijona-aiheinen veistos, puuta

Leijona-aiheinen veistos, puuta

0 EUR

Värdering: - EUR

Auktionshuset Helander

Ärtåkersgränden 8-10
00560 Helsingfors
Finland

info@huutokauppahelander.com
+358 29 003 1950

CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 6 timmar 44 minuter

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Slutar om 6 timmar 46 minuter

MATTA, Marocko, ca 282 x 206 cm

Värdering: 5 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 6 timmar 48 minuter

ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 6 timmar 50 minuter