Auktioner AXEL GUTE (1890‑1959) Bokstöd, ett par

Bilder AXEL GUTE (1890‑1959) Bokstöd, ett par

AXEL GUTE (1890‑1959) Bokstöd, ett par

12500 SEK

Värdering: - SEK

Syrinx och Pan, Signerade och daterade Gute 1919, förgylld brons, monterade på träsockel. bokstödens höjd 24 resp 25 cm

Kanonauktioner

Prästkragens väg 15
132 45 Saltsjö-Boo
Södermanland

info@kanonauktioner.se
Tel: 070-816 43 39

CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 6 timmar 51 minuter

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Slutar om 6 timmar 53 minuter

MATTA, Marocko, ca 282 x 206 cm

Värdering: 5 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 6 timmar 55 minuter

ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 6 timmar 57 minuter