Auktioner Övrigt Emaljskylt 1900-talets första hälft

Bilder Emaljskylt 1900-talets första hälft

Emaljskylt 1900-talets första hälft

2 månader 12 timmar 43 minuter

2024-05-26 17:00

2200 SEK

Värdering: 200 SEK

"Helios Tvätt & Bykpulver , tvättar allt - skadar aldrig", märkt Import P.B Lundberg Stockholm, 32x22 (retuscher, emaljbortfall i två hörn)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

Mortel m. stöt, mässing, 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

12 delar nysilver fiskbestick GAB "svenska modellen"

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Parti nysilver & rostfria bestick bl a skaldjursbestick, flasköppnare, tennskedar mm.

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Nysilverbrickor i olika storlekar & tillverkare bl a GAB

Värdering: 100

Bud: 100 SEK