Auktioner Musik Trattgrammofon tidigt 1900-tal

Bilder Trattgrammofon tidigt 1900-tal

Trattgrammofon tidigt 1900-tal

2200 SEK

Värdering: 200 SEK

schatull i mahogny, tratt av förnicklad metall, märkt Zonophone samt kyrilliska bokstäver under skivtallriken, ej funktionstestad, höjd 54, bredd 27x24

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

ELGITARR, Bach, modell efter Les Paul

Värdering: 100

Bud: 450 SEK

Slutar om 15 timmar 6 minuter

VIOLIN, med 2 stråkar, 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 450 SEK

Slutar om 15 timmar 6 minuter

FIOL MED STRÅKE, osignerad

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Slutar om 15 timmar 6 minuter

Värdering: 200

Bud: 2 200 SEK