Auktioner Övrigt Plåtskylt 1960/70-tal

Bilder Plåtskylt 1960/70-tal

Plåtskylt 1960/70-tal

750 SEK

Värdering: 200 SEK

"Loranga är drycken", närmast nyskick, 49,5x36, emaljskylt "Tre Ess smakar som smör", 1920/30-tal, 23x16 (slitage, emaljbortfall, rostangrepp) (2)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

REKLAMCYKEL I FORM AV HÖGHJULING, 1900-talets första hälft

Värdering: 100

Bud: 1 300 SEK

Slutar om 15 timmar 27 minuter

SKRIN/RAKSPEGEL, 5 st skrin, en rakspegel, mahogny, lackarbete, björk, samtliga fr. 1800-talet varav ett 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 900 SEK

RIDSTÖVLAR & KUSKPISKOR, 18/1900-tal

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

KÄPP, trä och mässing, knopp i form av döskalle, tidigt 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 250 SEK