Auktioner Övrigt Pallar Afrika 1900-talets mitt

Bilder Pallar Afrika 1900-talets mitt

Pallar Afrika 1900-talets mitt

200 SEK

Värdering: 200 SEK

trä, ristad dekor, höjd 9/3/14, 28x18, 20x39, 43x25 (åldersrelaterat slitage) (3)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

REKLAMCYKEL I FORM AV HÖGHJULING, 1900-talets första hälft

Värdering: 100

Bud: 1 300 SEK

Slutar om 14 timmar 12 minuter

SKRIN/RAKSPEGEL, 5 st skrin, en rakspegel, mahogny, lackarbete, björk, samtliga fr. 1800-talet varav ett 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 900 SEK

RIDSTÖVLAR & KUSKPISKOR, 18/1900-tal

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

KÄPP, trä och mässing, knopp i form av döskalle, tidigt 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 250 SEK