Auktioner Övrigt Telegraf LM Ericsson

Bilder Telegraf LM Ericsson

Telegraf LM Ericsson

950 SEK

Värdering: 200 SEK

samt telegraferingsnyckel tidigt 1900-tal, mässing, sockel i mahogny, märkt i godset AB LM Ericsson Stockholm nr 6569, instruktionshäfte medföljer, höjd 41, bredd 36x16

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

REKLAMCYKEL I FORM AV HÖGHJULING, 1900-talets första hälft

Värdering: 100

Bud: 1 300 SEK

Slutar om 14 timmar 57 minuter

SKRIN/RAKSPEGEL, 5 st skrin, en rakspegel, mahogny, lackarbete, björk, samtliga fr. 1800-talet varav ett 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 900 SEK

RIDSTÖVLAR & KUSKPISKOR, 18/1900-tal

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

KÄPP, trä och mässing, knopp i form av döskalle, tidigt 1900-tal

Värdering: 100

Bud: 250 SEK