Auktioner Trägubbor 3 st.

Bilder Trägubbor 3 st.

Trägubbor 3 st.

Värdering: 400 SEK

( 2 sign. )

Munkedal Auktioner

Lerbergsvägen 2
455 91 Munkedal

info@munkedalauktioner.se
+46 760-05 46 70

HANS AGNE JAKOBSSON (1919-2009), vägglampa, "S 1744", Markaryd, 1950-tal

Värdering: 4 000

Bud: 350 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 27 minuter

OLOF HERMELIN (1827-1913), olja på duk

Värdering: 6 000

Bud: 3 400 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 27 minuter

LARS LERIN (1954), träsnitt

Värdering: 3 000

Bud: 2 200 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 27 minuter

MUMIN, figuriner, 8 st, Leo Tykkyläinen / Bo Fajans, 1950/60-tal

Värdering: 10 000

Bud: 5 000 SEK

Västmanland

Slutar om 2 timmar 27 minuter