Auktioner Mattor & Textil IRMA KRONLUND (1919-2008), matta, röllakan, sign. KLH och IK (Kronobergs Läns Hemslöjd, Irma Kronlund), 1950/60-tal

Bilder IRMA KRONLUND (1919-2008), matta, röllakan, sign. KLH och IK (Kronobergs Läns Hemslöjd, Irma Kronlund), 1950/60-tal

IRMA KRONLUND (1919-2008), matta, röllakan, sign. KLH och IK (Kronobergs Läns Hemslöjd, Irma Kronlund), 1950/60-tal

4800 SEK

Värdering: 100 SEK

Helhetsintrycket är gott. 223x146 cm.

Knutson och Bloom Auktioner

Baron Rappes väg 28
363 42 Braås

info@knutsonbloomauktioner.se
0709-113614, 0705-771086