Auktioner Övrigt KÄPP, trä och mässing, knopp i form av döskalle, tidigt 1900-tal

Bilder KÄPP, trä och mässing, knopp i form av döskalle, tidigt 1900-tal

KÄPP, trä och mässing, knopp i form av döskalle, tidigt 1900-tal

300 SEK

Värdering: 100 SEK

Proveniens: Rullesås gård, Sandhem. Bruksslitage. L 88,5 cm.

Knutson och Bloom Auktioner

Baron Rappes väg 28
363 42 Braås

info@knutsonbloomauktioner.se
0709-113614, 0705-771086

Parti gamla djur

Värdering: 100

Bud: 500 SEK

Slutar om 11 dagar

Bronsskulptur "Pojke med boll"

Värdering: 100

Bud: 400 SEK

Slutar om 11 dagar

Orientaliska träskulpturer

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Slutar om 11 dagar

Parti div orientaliskt

Värdering: 100

Bud: 275 SEK

Slutar om 11 dagar