Auktioner Fåtölj Mitab We Get Along

Bilder Fåtölj Mitab We Get Along

Fåtölj Mitab We Get Along

1 månad 13 dagar

2024-06-13 14:16

1700 SEK

Värdering: 7 000 SEK

Mycket bekväm fåtölj från Mitab. Modellen heter We Get Along och är formgiven av Marius Myking Bjørnsen. Helklädd i naturgfärget läder och kromat underrede.

Karaktärsgivande fläckar. Beslaget mellan frambenen saknas men fåtöljen är fullt bruklig utan.

Rekomo Auctions

Flöjelbergsgatan 11-13
431 37 Mölndal
Göteborg

auctions@rekomo.se
010-3333 111

Auktion 27/7

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Dalsland

Slutar om 4 timmar 22 minuter

ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 11 timmar 22 minuter

SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Slutar om 11 timmar 24 minuter

VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft

Värdering: 600

Bud: 350 SEK

Slutar om 11 timmar 26 minuter