Auktioner Keramik & Porslin TEKANNA, TEKOPPAR MED FAT, JAPAN, 1900-TAL

Bilder TEKANNA, TEKOPPAR MED FAT, JAPAN, 1900-TAL

TEKANNA, TEKOPPAR MED FAT, JAPAN, 1900-TAL

1 månad 9 dagar

2024-07-29 18:50

Värdering: 200 SEK

12 KOPPAR DIAM 9 CM
12 FAT DIAM 12,5 CM
TEKANNA HÖJD 16,5 CM
SOCKERSKÅL HÖJD 13 CM
GRÄDDKANNA HÖJD 10 CM
BRUKSSLITAGE

Auktionskammaren Sydost AB

Flottiljvägen 24
392 41 Kalmar

info@auktionsydost.se
0721-654 654