Auktioner SERVISPORSLIN, 18 del, "Grön Anna", Rörstrand, 1900-talets andra hälft

Bilder SERVISPORSLIN, 18 del, "Grön Anna", Rörstrand, 1900-talets andra hälft

SERVISPORSLIN, 18 del, "Grön Anna", Rörstrand, 1900-talets andra hälft

700 SEK

Värdering: 600 SEK

Grön dekor av bladverk, omfattande bringare, gräddkanna, sockerskål, skål, 7 mattallrikar, 7 förrättstallrikar, mattallrikens diameter 24 cm

Vaser Kjell Engman 3st H=18 & mindre

Värdering: 600

Bud: 300 SEK

SMÖRKÄRNA antik Total H:90 cm

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Pelarbord, 1800-tal, höjd 79 cm

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Kaffeservis Japan, mm

Värdering: 300

Bud: 50 SEK